Jak dorobić sobie na studiach?

nauka studia

Studenci należą do tej grupy społecznej, która nie uchodzi za najbogatszą. Nauka na studiach wyższych wymaga sporego nakładu środków finansowych, nie wspominając już o wydatkach związanych z wynajmem mieszkania/pokoju/stancji, opłaty mediów itp. Nic więc dziwnego, że studenci próbują znaleźć sobie jakąś dorywczą pracę, by dorobić kilka groszy.

Udzielanie prywatnych lekcji

Najczęściej studenci zatrudniają się w barach, restauracjach, pubach jako kelnerzy, barmani itp. Czasami znajdą pracę w jakimś sklepie albo opiekują się dziećmi/osobami starszymi. Obecnie równie popularne wśród studentów stało się udzielanie prywatnych lekcji, zarówno innym studentom, jak i licealistom czy uczniom szkół podstawowych. Osoby te chętnie korzystają z usług studentów, ponieważ koszta związane z udzielaniem prywatnych lekcji nie są zbyt wysokie. Studenci mają bardzo dobry kontakt z młodzieżą, ze względu na małą różnicę wieku, dlatego łatwiej jest im nawiązać dobry kontakt. Dobra atmosfera przy nauce i chęci to już połowa sukcesu. Poza tym studenci są na bieżąco z materiałem i znają skuteczne sposoby dotarcia do osób, które mają duże zaległości w szkole.

Gdzie najlepiej szukać studentów, którzy udzielają prywatnych lekcji? Przede wszystkim należy rozejrzeć się na wydziałach, gdzie na tablicy ogłoszeń można znaleźć mnóstwo ogłoszeń korepetycji,jakich udzielają studenci. Poza tym bardzo dobrym źródłem informacji jest Internet, a dokładniej portale społecznościowe. Wiele osób, które korzystały z korepetycji poleca je swoim znajomym. W lokalnej prasie czy też słupach ogłoszeniowych raczej nie znajdzie się tego typu ofert.

Kolejnym plusem są niskie kwoty pobierane przez studentów przez godzinę udzielania prywatnych lekcji. Powodem jest oczywiście wykształcenie. Ktoś, kto nie skończył studiów i nie ma dyplomu, nie będzie oferował takich samych stawek co osoba posiadająca tytuł magistra.

Możliwości na dorobienie sobie kilku groszy na studiach jest dość sporo. Wszystko zależy od studenta i tego, czy ma na tyle wolnego czasu, by poświęcić go na pracę. Tak czy inaczej zawsze warto spróbować.