Dobry korepetytor. Kto to taki?

Osoba udzielająca prywatnych lekcji to ktoś, kto bierze, a przynajmniej powinien brać, na barki ogromną odpowiedzialność za przekazanie swojej wiedzy innym. W związku z tym, że obecnie na rynku jest mnóstwo korepetytorów, znalezienie naprawdę dobrego korepetytora jest na wagę złota. Jeśli komuś rzeczywiście zależy na szybkim i efektywnym przyswojeniu wiedzy i nadrobieniu zaległości, powinien wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas szukania korepetytora.

Wiedza, umiejętności i doświadczenie

Są to 3 cechy, jakie powinien posiadać dobry korepetytor. Wiedza to podstawa, ale ważne jest także to, by umieć tę wiedzę przekazać. Jeśli korepetytor wie, jakich metod i środków dydaktycznych użyć, aby wiedza szybko i efektywnie trafiła do ucznia, to warto do takiej osoby udać się na prywatne lekcje. Kolejna sprawa to doświadczenie. W zasadzie nie jest ono tak istotne, jak w przypadku wiedzy i umiejętności, ale jeśli trafi się na dobrego korepetytora z długoletnim doświadczeniem, to z pewnością będzie to dodatkowy atut.

Reputacja

Nie ma nic cenniejszego, jak dotarcie do korepetytora z polecenia. Jeśli o korepetytorze krążą same pozytywne opinie, to z pewnością nie jest to przypadek. Warto skorzystać z usług takiej osoby – zapisać się na przynajmniej 1-2 lekcje i przekonać się na własnej skórze, czy rzeczywiście jest to osoba godna polecenia.

Rezultaty

Ostatnia kwestia to oczywiście efekty pracy. Jeśli uda nam się zaliczyć egzamin, kolokwium, sprawdzian czy cokolwiek innego na zadowalającą ocenę, to jest to najlepsza weryfikacja pracy korepetytora. Nie można jednak zapominać, że wiele zależy także od podejścia osoby uczącej się, bo jeśli z jej strony nie będzie chęci do pracy, to cały trud ze strony korepetytora pójdzie na marne.