Kilka przydatnych rad dla osób udzielających korepetycji studentom

Wydawać by się mogło, że jedyna rzecz, jaka spoczywa na korepetytorze związana jest z wyceną oraz czasem trwania prywatnych lekcji. W przypadku studentów rzeczywiście te dwie kwestie są istotne, ale czy rzeczywiście są najważniejsze? Na co zwrócić uwagę podczas udzielania korepetycji studentom? Co wziąć pod uwagę? O tym w poniższym artykule.

Jak długo trwają korepetycje na studiach?

Jeśli ktoś już kiedyś korzystał z usług korepetytora, doskonale wie, że zazwyczaj zajęcia trwają od 45 do 60 minut. W przypadku uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest to optymalny czas na to, by nadrobić zaległości. Jednak w przypadku studentów jest troszeczkę inaczej. Oczywiście na takie zajęcia także można się zapisać, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją jeszcze inne oferty. Materiał na studiach, jaki trzeba opanować przed egzaminem jest nie tylko trudny, ale także jest go bardzo dużo. W związku z tym korepetytorzy udzielający pomocy studentom, biorą to pod uwagę i wyznaczają czas zajęć od 60 do nawet 120 minut. Wówczas można naprawdę sporo się nauczyć – nie tylko teorii, ale przede wszystkim praktyki w postaci rozwiązywania zadań itp. Po 1-2 godzinach intensywnej nauki, z pewnością w głowie zostanie więcej wiadomości niż przez 45 minut.

Ile za zajęcia?

Wycena zajęć to najtrudniejsze zadanie dla korepetytora. Cena ta powinna być adekwatna do czasu, jaki zamierzamy poświęcić studentowi, rodzaju przekazywanej wiedzy – zazwyczaj kierunki ścisłe (matematyka, chemia, fizyka…) są droższe, bo poziom trudności jest większy niż np. w przypadku nauk humanistycznych. Pamiętajmy także o tym, że jeśli poświęcamy swój czas np. na przygotowanie materiały dla studenta, dojazd do jego domu itp., to również należy to wliczyć w cenę. Warto dodać, że wielu korepetytorów, z uwagi na fakt, iż studenci do najbogatszych nie należą, oferują udzielanie prywatnych lekcji w grupie 2-3 osób. W ten sposób opłaty za zajęcia znacznie spadają.

Mając na uwadze wyżej wskazane kwestie z pewnością podejmie się właściwą decyzję co do czasu trwania i wyceny korepetycji. Jeśli jesteśmy naprawdę dobrzy, to studenci to docenią i będą polecać nas znajomym. Jeśli więc dopiero zaczynamy przygodę z udzielaniem prywatnych lekcji, warto obniżyć nieco stawkę, zdobyć zaufanie i dopiero wtedy zdecydować się na podwyższenie stawki.