Szukanie mieszkania studenckiego przy pomocy agencji nieruchomości

mieszkania

Studenci najczęściej szukają mieszkania studenckiego na własną rękę. Wymaga to poświęcenia większej ilości czasu, ale nic nie kosztuje. Zwykle poszukiwania rozpoczynają się już w wakacje, choć we wrześniu czy nawet w październiku także można znaleźć jeszcze ciekawe oferty. Jeśli zarezerwujemy lokum dużo wcześniej, musimy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni od razu tam zamieszkać lub zapłacić kaucję za „przetrzymanie” mieszkania do października.

Czasami zdarza się, że podjęliśmy już pracę i nie mamy czasu na szukanie mieszkania. Jeśli jednak pilnie potrzebujemy noclegu, warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy doświadczonych agencji nieruchomości. Agencja nie tylko pomaga przy kupnie mieszkania, ale także przy wynajmie. Oczywiście pomoc pośrednika będzie wiązała się z pewnymi kosztami, jednak będzie to wydatek jednorazowy. Pośrednik znajdzie dokładnie takie mieszkanie, jakie rzeczywiście nas interesuje. Dzięki temu pozbędziemy się zbędnych ofert wynajmu, które okażą nietrafne. Pośrednik wybierze dla nas kilka przykładowych mieszkań i skontaktuje się z nami w celu oglądania mieszkania. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę mnóstwo cennego czasu…

Zalety korzystania z agencji nieruchomości

  • wsparcie, doradztwo i stały kontakt z pośrednikiem,
  • bieżące szukanie nowych ofert wynajmu,
  • dokładna wycena wynajmowanego mieszkania,
  • oszczędność czasu i kosztów związanych z oglądaniem nietrafionych mieszkań,
  • pomoc w skompletowaniu dokumentów, finalizacji transakcji itp.

Jaką agencję wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniej agencji nieruchomości należy kierować się przede wszystkim tym, czy jest to agencja zaufana i doświadczona. Najlepiej skontaktować się z kimś, kto miał okazję korzystać z jej usług. Nieuczciwych agentów nieruchomości nie brakuje. Pierwszym znakiem, że z mieszkaniem może być coś nie tak, jest jego zaskakująco niska cena. Jeśli pośrednik prezentuje nam takie mieszkanie, powinniśmy być bardzo czujni. Kolejna ważna rzecz to pobieranie opłat za oglądanie mieszkania. Sprawdzone, wiodące na rynku agencje nieruchomości nie pobierają opłat za oglądanie mieszkań, dlatego jeśli pośrednik zażyczy sobie za to opłatę, lepiej zrezygnować z usług z tego rodzaju agencją. Ostatnia ważna kwestia – podpisanie umowy z agencją. Tego typu umowę należy dokładnie przeczytać, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej udać się z nią do znajomego prawnika, który rzuci okiem na umowę i wypowie się, czy jest ona skonstruowana zgodnie z prawem, czy może zawiera zbyt wiele niejasnych punktów.

Mając na uwadze powyższe uwagi, łatwiej będzie nam współpracować z agentem nieruchomości, a także szybko i bezproblemowo wynająć mieszkanie studenckie w przystępnej cenie i dogodnej lokalizacji.